گریس

احتمالا شما نیز در زمان مراجعه به تعمیرگاه و فروشگاه های تعویض روغن موتور خودرو اولین چیزی که به ذهنتان می رسد این است که باید روغنی با کیفیت برای خودروی خود انتخاب کنید اکثریت افراد این مسئله را به فروشندگان می گذرد اما بهتر است ابتدا کمی درباره یک روغن موتور خوب بدانید.

تعویض روغن موتور خودرو جزو ضروری ترین و همچنین مهم ترین اقداماتی است که باید در رابطه با خودروی خود بدانید چرا که این این مسئله می‌تواند در کارکرد بهتر اتومبیل شما نقشی اساسی داشته باشد.

وظیفه اصلی روغن موتور تور در خودرو در واقع روان سازی و کاهش اصطلاحات در قطعات موتور خودرو در هنگام کارکرد آن می باشد در واقع این مایع قهوه ای رنگ علاوه بر انجام وظیفه خود که در بالا به آن اشاره شده به تمیز نگه داشتن قطعات و شستشوی داخل موتور نیز می پردازد این شستشو شامل تمام دوده های حاصل از سوختگی و و به خصوص خنک کننده موتور می باشد اما مهمترین ویژگی روغن موتور خودرو خریداران باید به آن توجه بسیاری داشته باشند شاخص لزجت است. 

با توجه به تغییرات در طراحی متن موتور و بسیاری از طراحی های دیگر تغییراتی نیز بر روی روغن ماشین برای هماهنگی در موتور ها برای افزایش کارایی و همچنین اطمینان از آنها اعمال شده است به طور کلی می توانیم این گونه بگوییم که هر روغن موتور حاصل ترکیب مواد اصلی شامل روغن پایه و مواد افزودنی می باشد در سال های اخیر و در چند دهه اخیر می توانیم روغن های پایه سنتزی را ببینیم تا حضور پررنگ تری پیدا کند و همچنین برخی از تولیدکنندگان روانساز از ترکیبات سین تتیک به جای روغن پای مدنی استفاده می کند امروزه به دلیل انواع ساخت ترکیبات سنتزی و امکان تولید آنها در داخل کشور وجود ندارد کمتر از این نوع روغن ها استفاده می شود.

نقش روغن موتور روانکاری و کاهش اصطکاک می باشد که باعث بهبود راندمان موتور میشود روغن موتور هم چنین منتقل کننده حرارت می باشد و به سیستم خنک کننده در خارج ساختن بخشی از حرارت ایجاد شده در اثر کار موتور کمک می کند.

برای انتخاب یک روغن موتور خوب باید عوامل و پارامترهای متفاوتی را در نظر بگیرید در واقع یک روغن موتور خوب دارای گرانروی مناسب و ضریب اصطکاک بسیار پایینی است و می‌تواند روانکاری بخش‌های مختلف موتور را بر عهده بگیرد.

بهتر است برای خرید روغن موتور مناسب از افراد کاربلد در این زمینه استفاده نمایید تا بتوانند بهترین را در اختیار شما قرار دهند.

انواع گریس

گریس ها انواع مختلفی دارند که شامل:

گریس نسوز .
گریس معمولی.