بلبرینگ یا یاتاقان توپی که از قفسه ، ساچمه ، رینگ خارجی ، کاسه نمد فلزی و رینگ داخلی تشکیل شده است و به دونوع بلبرینگ و رولبرینگ تقسیم می شود . بلبرینگ اورجینال برای چرخش و کاستن اصطحلاک استفاده می شود.  قبل از خرید بلبرینگ اورجینال باید به یک سری نکات توجه کرد نکته اول باید قبل از هر انتخاب به نیاز خود نگاه کنیم و بر حسب آن و تعداد خرید کنیم دوم باید به نوع بلبرینگ یا رول  دقت کنیم چون این قطعات به سه نوع شعاعی ، محوری و در لحظه تقسیم می شوند . که نحوه استفاده بستگی به نوع ، کیفیت و روش یا محل استفاده دارد . شما در یک بازه زمانی گاهی بر حسب اجبار یا گاهی به دلیل نیاز باید برای خرید این قطعه کوچک به بازار بروید پس داشتن اطلاعات کافی در این خصوص می تواند شمارا زودتر به قطعه دلخواه و اورجینال خود برساند . گام اول برای خرید برند محصول است که بهتر است یا در این عرصه مطرح باشد یا حداقل کیفیت مشابه داشته باشد و ما به شما skf را پیشنهاد می کنیم که یک برند سوئدی است و به دوام و کارایی طولانی مدت شناخته می‌شود . مورد دوم نوع آن است که در باره آن توضیحاتی را داده ایم . مورد سوم فروشنده این قطعات است باید در نظر داشت که بازار پر شده از جنس های فیک که بجای کالای اصل به مشتری ها فروخته می شود با این حساب باید فروشنده قابل اطمینان باشد .

حالا میرسیم سر قیمت این قطعه که تمام فاکتورهای گفته شده از خرید تا مدل و برند بر روی آن اثر گذار است . و شما بایک قیمت گرفتن از این محصول متوجه طیف گسترده قیمتی آن می شوید . پس بهتراست که از فروشگاه یا شرکتی خریداری کنید که علاوه بر اصل ویا اورجینال بودن از مناسب بودن قیمت آن نیز مطمئن باشید . می توان  خرید بلبرینگ را به دو دسته سنتی و آنلاین تقسیم کرد. روش سنتی در این روش خریدار به بازار مراجعه کرده و محصول موردنظر را پس از مشاهده وقیمت خریداری می کند .  روش دوم اینترنتی شاید شما هم هزاران سایت و یا فروشگاه را دیده باشید که به صورت اینترنتی مشغول به فروش این قطعه باشند که تعداد فروشگاه های معتبر در این عرصه بسیار کم است.

 رول بلبرینگ ها در مقابل فشاربارها از نوع محوری یا شعاعی مقاومت بسیاری از خود نشان داده است و به انواع مختلفی از جمله : رول برینگ استوانه ای، مخروطی و غیره تقسیم می شود . این قطعه تفاوت چندانی با بلبرینگ ندارد . مهمترین ویژگی رول بلبرینگ ها را می توان داشتن حالت غلتش بیشتری نسبت به بلبرینگ دانست . ویژگی دوم روان کار بودن این قطعات است که هر دستگاهی به آن نیاز دارد. قطعه رول برینگ در انواع و جنس های مختلف تولید می شود که استفاده از آن بستگی به نوع و ویژگی مخصوص آن دارد . همین امر کارا برای خرید رول بلبرینگ اورجینال آسان کرده است . مشاوره در حین خرید خود یک مزیت به حساب می آید که ما در فروشگاه بلبرینگ تلاش برای راحتی شما خریداران نحوه خرید اینترنتی و مشاوره قبل از خرید را ، راه اندازی کرده ایم تا شما بتوانید بدونه نیاز به حضور در شرکت و حتی از طریق تلفن بتوانید محصول مورد نیاز خود را  سفارش دهید .

ما در ادامه شما را با برخی از انواع رولبرینگ ها آشنا می کنیم.

انواع رولبرینگ ها