همانطور که می دانید راه های زیادی برای شناسایی یک تسمه تایم خوب وجود دارد که اصولا افراد به برخی از آن ها آگاه هستند. یک تسمه تایم مناسب را می توان از فاکتور هایی مانند شماره قطعه، نام سازنده که روی آن چاپ شده است تشخیص دهیم. در حالی که این شرایط ایده آل است، بسیاری از اوقات شماره قطعه تسمه تایم ناقص، مبهم یا نا خوانا باشد، بهتر است کمی درباره ی آن ها تحقیق کنید.

تسمه تایم از مواد متفاوتی تشکیل شده است در واقع آنها یک قطعه لاستیکی می باشند که در اکثر مواقع از چهار لایه ساخته شده اند لایه بالایی یا همان لایه بیرونی ساخته شده از یک پارچه مقاوم و بادوام می باشد لایه بعدی و یا همان لایه دوم از الیاف شیشه فایبرگلاس تشکیل شده آن‌ها می‌توانند در برابر دما و کشش تولی و و از هم گسستگی مقاوم باشند علاوه بر این از ویژگی های دینامیکی یا حرکتی بالایی برخوردار هستند پس از این دلای به لایه سوم ‏CR تشکیل شده است بر می‌خوریم این لایه سوم اصولاً نقش مهمی در تسمه دارد چرا که جنس تسمه از لایه سوم معرفی می شود این لایه دارای دوام بالایی است که بر اساس نوع لاستیک مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین دارای استحکام دینامیکی یا حرکتی خیلی خوبی نیز است.

مواد معمول مورد استفاده در تسمه تایم شامل موادی مانند نئوپرن و پلی اورتان میباشد. اگر بخواهیم درباره نئوپرن مختصری بگوییم باید گفت که یک ماده لاستیکی ست که پس از استفاده بلند مدت از آن پوست پوسته می شود و معمولاً یک دست و کمی سفت تر است اغلب پلی اورتان شفاف یا سفید است اما در بعضی اوقات که استثنایی پیش می‌آید رنگ آنها به مشکی تغییر پیدا می کند.

شناسایی و انتخاب یک تسمه تایم مناسب کاملا بستگی به جنس و کمیت آنها دارد این محصول جزو محصولات صنعتی است که از حساسیت بالایی برخوردار میباشد و با کمک روغن صنعتی می تواند طول عمر خود را بیشتر کند.

درست همین ویژگی است که مانند سایر محصولات صنعتی دیگر آن را از طول عمر بالایی برخوردار می کند برای شناسایی تسمه تایم مناسب بهتر است که ویژگی های اصلی آن را به‌خوبی بدانیم و از کارکرد آن ها آگاه باشید در واقع یکی از مهمترین مسائلی که باید در خرید تسمه به آن توجه کنید، این است که آنها را از معتبرترین مکان ها خریداری کنید ما در تلاش بلبرینگ سعی داریم تا بهترین کیفیت را به شما عزیزان عرضه کنیم و در طی این سال ها توانسته ایم نظر بسیاری از مشتریان را به خود جلب کنیم چراکه عقیده ما ارائه کیفیت مناسب همراه با قیمتی مطلوب می باشد که برای تحقق آن تمام تلاش خود را به کار گرفته‌ایم.

انواع تسمه‌ها شامل